Menu
Your Cart

O nas

Sadownictwem zajmujemy się od pokoleń. Sadownikiem był mój Dziadek, Ojciec, a teraz także i ja. Sadownik to nie zawód, to przede wszystkim pasja. Pasja produkowania najwyższej jakości owoców, z których powstają naturalne soki tłoczone.

Nasze gospodarstwo położone jest na wschodzie Polski, na Południowym Podlasiu. Pośród dziewiczej przyrody, w pobliżu Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu, rosną nasze sady Podlaskie słońce, czyste nadbużańskie powietrze, wciąż dzika przyroda Polski wschodniej, sprawiają, że nasze owoce są naturalne, nieskażone cywilizacją.

W okresie zimowym ręcznie przecinamy nasze sady. W czasie wegetacji, z radością obserwujemy jak do sadu, wraz z wiosną wraca życie. Kwiaty zapylane są przez pszczoły miodne i murarki ogrodowe, biel kwitnących jabłoni kontrastuje ze złocistymi mniszkami lekarskimi. Czekamy, aż na drzewkach zawiążą się pierwsze owoce. W czasie suszy z troską wyczekujemy deszcze, dodatkowo nawadniając nasze sady, a w chłodne dni – czekamy na promienie słońca, tak potrzebne dla uzyskania aromatycznych owoców.

Wczesnym latem zaczynamy pierwsze zbiory. Pierwszymi darami lata z naszych sadów są odmiany Lobo, Cortland, Szampion.

Przez kolejne tygodnie obserwujemy, jak dojrzewają pozostałe. Gdy są wystarczająco nasycone promieniami słońca i soczyste od  ciepłego deszczu, rozpoczynamy ich ręczny zbiór. Owoce trafiają do przechowalni owoców, która znajduje się w naszym gospodarstwie. Specjalna metoda przechowywania sprawia, że możemy cieszyć się owocami, które nie tracą swoich wartości odżywczych, witamin i „smaku lata”, aż do kolejnej wiosny.

Z zachwytem patrzymy, jak sad maluje się kolorami jesieni. Ostatnie zbiory kończymy w październiku. Zima będzie czasem odpoczynku dla człowieka i natury, po to by wiosną, sad znów obudził się do życia i rodził owoce dla mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic.

Radością jaką czerpiemy z produkowania owoców, a także ich niepowtarzalnym smakiem, chcemy podzielić się z Państwem.

W naszej ofercie mamy nie tylko jabłka, gruszki, czarną, czerwoną porzeczkę, aronie, ale także smak owoców i warzyw zamknięty w naturalnych sokach tłoczonych.

Nasze soki produkujemy z wyselekcjonowanych owoców i warzyw. Nie dodajemy do nich cukru, wody, ani konserwantów. 

Małgorzata i Piotr Stefaniuk

Sokarnia Podlaska

 

Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas sprawą najważniejszą, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby zamówienia były realizowane błyskawicznie, a oferowany towar był najwyższej jakości. Dzięki zaangażowaniu naszych fachowców, którzy chętnie udzielają porad, zakupy w naszym sklepie internetowym stają się czystą przyjemnością.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy, pod adresem email sokarniapodlaska@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 504 504 364.

 

Serdecznie zapraszamy!

Załoga sklepu
Sokarnia Podlaska - Sklep internetowy z sokami naturalnymi